Artykuły dekoracyjne do okien

Dbanie o ładny, estetyczny wygląd mieszkania, to nie tylko ustawienie ciekawych mebli i utrzymanie go w czystości. Ważny jest każdy szczegół, gdyż nawet mały drobiazg może upiększyć lub zepsuć cały efekt Państwa starań. W stylowym pomieszczeniu liczy się „dopieszczenie” całości. Charakter wnętrza podkreślą z pewnością wszystkie artykuły dekoracyjne, a szczególnie dekoracje okien. Mogą to być wiecznie modne zazdroski, zabawne witrażyki, czy plisowane roletki. Całości dopełnią zapinki do firan i zasłon, oraz ozdobne szpilki. Artykuły dekoracyjne do okien to doskonały punkt popisowy dla producentów.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Tutaj wszystko może być modne i będzie się podobać. Delikatne pręciki do zawieszania firan typu „zazdroska”, produkuje się tak, aby były dostosowane do każdej szerokości okna. Dzięki sprytnie wymyślonej budowie, można je rozsunąć na dowolną długość. Zatroszczono się także o sposób ich montażu. Do drewnianej ramy okiennej przykręca się je delikatnymi śrubkami, natomiast przy oknie PCV- przykleja. Plisowane roletki mają piękne, żywe kolory i stanowią doskonałe zabezpieczenie przed zbyt silnym nasłonecznieniem. Ich największą zaletą jest możliwość ustawienia na dowolnej wysokości okna zarówno od góry, jak też od dołu. Piękne efekty da także powieszenie w oknie efektownego lambrekinu, zawiązanego na karniszu rurowym, na ozdobnych troczkach. Bardzo modne w tym sezonie są kolorowe ozdoby, mocowane do szyby.

Kolorowe witrażyki, najpiękniej prezentują się w pokojach dziecinnych. Przyciągają wzrok dziecka, a równocześnie dają piękny efekt rozproszenia światła. Innym, innowacyjnym rozwiązaniem mogą być figlarne plecionki z wikliny, czy samoprzylepne obrazki z bajkowymi postaciami. W salonie z upinanymi zasłonami czy firanami, stosuje się piękne dekoracyjne spinki typu „klamerka” lub „szpilka”. Jest to cała gama niesamowitych kwiatów tiulowych, figurek z PCV, metalu i drewna. Ważne, aby ich wzór dopasować do rodzaju firany i aranżacji wnętrza. Warto o tym pamiętać, nawet, jeśli ktoś tylko przypadkiem, zwróci na nie uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *