Materiał na obrus

Codziennie, w kuchni czy pokoju, zasiada się przy stole, spożywa przy nim posiłek, lub traktuje go jako miejsce pracy. Jest to centralny punkt każdego domu. Warto więc zadbać o jego wygląd. Stosując na nim odpowiednie nakrycie, zapewnią sobie Państwo miłe wrażenia estetyczne i dobre samopoczucie. Oferta galanterii stołowej jest obecnie jedną z najszerszych. Można wybierać tu wśród tysiąca tkanin naturalnych i syntetycznych. Obrusy szyje się z lnu, bawełny, a nawet gipiury. Mają one fantazyjne krawędzie, lub zabawne frędzelki.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Państwa obrusy mogą mieć przepiękne kolory, zaczynając od delikatnych pasteli, a kończąc na jaskrawych czerwieniach, czy pomarańczach. Wybór jest tu dowolny. Nie ma też określonych kanonów, którymi powinno się kierować. Modne są zarówno tradycyjne, ręcznie lub maszynowo haftowane wzory, jak też drukowane desenie. Ważne jest tylko to, aby obrusy wkomponowały się pięknie w otoczenie i nadały mu niepowtarzalny klimat. Warto także zwrócić uwagę, na praktyczność naszego obrusa. Nakrywając stół w kuchni, lepiej nie kusić się na haft ręczny na płótnie, czy też szybko brudzący się len, ale wybrać tkaninę, tak zwaną „nieplamiącą”. Jej powierzchnię wykończono specjalnymi preparatami, po to, aby nie wchłaniała trudnych do usunięcia plam i była łatwa do wyprania. Stół w salonie najpiękniej ozdobią obrusy żakardowe.

Można je kupić w różnych rozmiarach i kształtach: prostokąta, kwadratu, koła, czy owalu. Zadbano tu szczególnie o różnorodność wzorów. Każdego, z pewnością zachwycą barwne kwiaty, wielokątne figury, czy zabawne, okazjonalne figurki. Najczęściej, w komplecie z obrusami, dostępne są serwetki, które pięknie ozdobią komodę w salonie, lub kredens kuchenny. Ciekawym, często spotykanym rozwiązaniem, jest obrus uszyty z tej samej tkaniny, co zasłony w oknie. Wykonanie go, warto powierzyć fachowcom. Dobra krawcowa czy hafciarka, pięknie wykończy jego krawędzie i zadba o niepowtarzalność kształtu. Styl nakrycia stołu będzie dla Państwa gości wizytówką dobrego gustu i wyczucia piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *