Dekoracja okna

Dekoracja okna jest jednym z najważniejszych elementów we wnętrzu pomieszczenia. Każdy poświęca najwięcej uwagi dobraniu ciekawych firan, mało koncentrując się na wyborze odpowiednich zasłon. Zapomina, że powinny one idealnie współgrać z kolorystyką ścian lub tapet i wybranym stylem wnętrza. Zasłony pełnią także rolę praktycznego podajnika światła słonecznego, a ci którzy mieszkają przy ruchliwej ulicy, zapewnią sobie dzięki nim intymność. Nie ma bowiem nic gorszego, od gapiów zaglądających nocą do rozświetlonych okien.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W sklepach z tkaninami lub gotowymi, uszytymi już zasłonami, znajdą Państwo bardzo bogatą ofertę, pozwalającą na zaplanowanie indywidualnej aranżacji. Dostępne są zarówno ciężkie, grube kotary, wskazane szczególnie do klasycznych wnętrz, jak i delikatne, zwiewne syntetyki i woale, przeznaczone głównie do nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki ostatniej modzie na „powrót do natury”, wielu producentów krajowych i zagranicznych zdecydowało się wprowadzić zasłony z tkanin naturalnych. Gładki jedwab, len z nadrukiem lub haftowana, delikatna bawełna są obecnie „na topie”. Nowoczesne technologie ułatwiają utrzymanie ich idealnego wyglądu. Nie trzeba obawiać się już, że po wypraniu i wysuszeniu zasłon, czeka Państwa pracochłonne prasowanie. Splot i budowa tkaniny zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec brzydkiemu marszczeniu.

Ogromna gama kolorów zasłon, zapewni wszystkim kupującym łatwy wybór i ciekawe zestawianie z nieodłączną firaną. Podobnie jak dekory, tak i sposoby szycia zasłon wciąż ulegają zmianie. Odchodzi się już raczej od ciężkich falban i mocnych drapowań, skłaniając w stronę lekkości i prześwitujących deseni. Jeśli zlecą Państwo uszycie zasłon doświadczonemu fachowcowi, wykończy je specjalną taśmą. Dzięki niej, fałdy tkaniny ułożą się w równomiernych odstępach. Ciekawym rozwiązaniem są także zasłony z gotowymi zakładkami, tak aby można je było nasunąć bezpośrednio na karnisz. Nie trzeba stosować dodatkowych zapinek i unika się uciążliwego odrywania z uchwytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *