Firany do pokoju dziecięcego

Podczas dekoracji pomieszczeń, szczególną uwagę poświęca się jego najmłodszym mieszkańcom. Każdy chce, aby ukochane dziecko czuło się w swoim pokoju bezpiecznie i komfortowo. Stymuluje to jego rozwój i wpływa korzystnie na całe szczęśliwe dzieciństwo. Nie można zapomnieć, że świat widziany oczami naszych milusińskich, wygląda zupełnie inaczej. W małych główkach , królują zabawne postacie z bajek i kolorowe zwierzaki. Dlatego producenci tkanin pomyśleli specjalnie o nich. W szerokiej ofercie rynkowej, znajdą Państwo bardzo ciekawe firany do pokoju dziecięcego.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów mają za zadanie nie tylko zdobić, ale także chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, podczas wypoczynku naszej pociechy. Wyjątkowość „młodej klienteli”, daje wielkie pole do popisu producentom krajowym i zagranicznym. Delikatne materiały ozdobiono lamówkami z wielobarwnym wzorem, wyhaftowano w zabawne kwiatuszki i serduszka. Rozdzielono je na dwa style: dla dziewczynki i chłopca. Odpowiednio przygotowano pastelowe wzory, z ukochanymi samolocikami, czy autkami a dla małych „księżniczek” , udekorowano brzegi słodkimi laleczkami. Pamiętano o tym, aby firany były wykonane z tkanin łatwych do utrzymania w czystości. Ze względu na większą podatność dzieci na alergie, należy je częściej przepierać. Dzięki temu zapewnia się każdemu dziecku zdrowy rozwój.

Bardzo efektownym rozwiązaniem są firany z kolorowym nadrukiem na całej powierzchni. Umieszczono na nich ulubione przez dzieci historyjki obrazkowe. Dla osób, które chcą aby dekoracja okna była oryginalna i nietuzinkowa przygotowano propozycję haftu z imieniem dziecka i datą jego urodzenia. Gama usług tego typu jest bardzo rozbudowana. Wydaje się , że nie ma tam rzeczy niemożliwych. Bardzo istotną sprawą, jest także sposób uszycia firany. Stale modne są zabawne falbanki, drapowania i zazdroski z pofalowanymi brzegami. Tkaniny w oknie upina się także z kilku warstw, tworząc kolorowe zestawy i ozdabia kokardkami z satynowej taśmy,  wprowadzając tym samym klimat cichej, spokojnej nostalgii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *