Pościel – jaką kupić?

Nieodzownym elementem wpływającym na nasze dobre samopoczucie jest sen.  Może go zapewnić tylko wygodne łóżko z czystą pościelą. Nie od dziś wiadomo, że także wygląd i praktyczność kompletów pościelowych ma ogromne znaczenie. Każdy z pewnością pamięta czasy , gdy mama ubierała poduszki i pierzyny w sztywne, bawełniane poszewki. Wcześniej krochmalone i suszone na słońcu, wieczorem, przed snem pachniały wiatrem i świeżością. Zasypiało się w nich w jednej chwili. Nowoczesne gospodynie stawiają dziś raczej na wygodę. Pościele mają być łatwe do wyprania i szybkiego wysuszenia.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Mało kto lubi męczyć się przy gorącym żelazku, mozolnie prasując sztywny materiał. Usługi dawnych magli poszły już dawno w zapomnienie. Dlatego też, producenci tkanin pościelowych wprowadzili na rynek bawełniane frotte, korę i flanelę. Ogromna paleta ich kolorów i wzorów, pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Rzadko kupuje się dekory w gładkie, w delikatne paseczki, czy modną kiedyś krateczkę. Najczęściej klienci wybierają pościele ozdobione żywymi, dużymi deseniami. Z gatunków tkanin, wciąż popularnością cieszy się lśniąca satyna. Jest delikatna w dotyku, a latem zapewnia przyjemne uczucie chłodu. Wydawałoby się, że jeśli chodzi o szycie pościeli,nie ma tu wielkiego pola do popisu. Poszwa i poszewka ma być prosta i gładka, aby nie tworzyła niepotrzebnych zakładek i nie przeszkadzała w czasie snu. Jednak i ta branża musi wprowadzać ciągłe zmiany.

Boki poduszek ozdabia się więc uroczymi, ozdobnymi falbankami, lub zaszewkami, a miłośnicy klasyki zamawiają pościel ozdobioną haftem ręcznym lub maszynowym. Modne są anagramy, szczególnie w prezencie dla bliskiej osoby. Do sprzedaży wprowadzono także komplety pościelowe przeznaczone na szerokie łóżka w sypialni, wraz z baldachimem lub zwiewną moskitierą. Nie zapomniano także o najmłodszych. Dla nich przygotowano szeroką ofertę poduszek i kołderek z nadrukiem zabawnych pajacyków i postaci z bajek. Szyje się dla nich nie tylko baldachimy, ale także woalowe moskitiery, ozdobione kolorowym haftem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *