Rolety jakie wybrać?

Są okna w domu, gdzie nie można lub nie pasuje zawieszać zasłonki, jednak trzeba uregulować odpowiednio wpływające światło. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem będzie założenie kolorowych rolet. Ostatnio są one „hitem” na rynku i mocno wypierają tradycyjne dekoracje okien. Pełnią równocześnie funkcję praktyczną i dekoracyjną. Przed nadmiernym nasłonecznieniem świetnie chronią rolety wykonane z tkaniny, pokrytej warstwą gumy, natomiast do tych, które mają być tylko ozdobą okna, zamontowano materiały w jasnych, żywych kolorach, lub wypełniono je ażurem.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Nowością, godną polecenia jest wzór „noc-dzień”. To doskonałe połączenie poprzecznych pasków tkaniny z delikatną siateczką. Przesunięcie tkaniny powoduje utworzenie trwałej zasłony, lub powstanie imitacji przejrzystej firanki. Drugim, innowacyjnym pomysłem jest roleta „plisa”, gdzie złożoną w harmonijkę tkaninę podnosi się od góry i od dołu na dowolną wysokość. Obecnie wprowadzono wiele ciekawych, nowatorskich rozwiązań w montażu rolet. Nie trzeba wkręcać niepotrzebnych śrub do ram okiennych, gdyż w zestawie znajdują się elementy do przyklejenia prowadnic. Wybierając w bogatym asortymencie, staną Państwo przed wyborem mechanizmu prowadzącego: klasycznego, w kasecie lub sprężynowego.

Warto poprosić o radę fachowca, który pomoże dobrać je odpowiednio do typu okien. Opisując rolety, nie można zapomnieć o najbardziej poszukiwanych przez właścicieli poddaszy roletach dachowych. Tylko tego typu osłonę przed prażącym latem słońcem, można założyć na pochylonym pod kątem oknie. Ci, którzy cenią rolety za ich praktyczność, ale nie chcą ich eksponować, wybierają dość ciekawe rozwiązanie. Pod karniszem z firaną, ukrywają rolkę, która pełni funkcję zasłony tylko nocą lub w upalne dni. Warto wspomnieć jeszcze o jednej, dużej zalecie rolet. Są one doskonałe do utrzymania w czystości. Bardzo łatwo je zdjąć i odświeżyć, a co najważniejsze, nie trzeba robić tego zbyt często, gdyż nie pochłaniają kurzu tak szybko jak klasyczne zasłonki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *