Taśmy firanowe

Dekorując okno, powinno się pamiętać nie tylko o wyborze odpowiedniej tkaniny na firanę, czy zasłonę. Podczas zakupu, życzliwy sprzedawca, z pewnością zada pytanie, w jaki sposób będą Państwo chcieli wykończyć jej krawędzie. Już wtedy warto mieć opracowany plan aranżacji wnętrza. Nawet najpiękniejszy deseń materiału można zniszczyć, stosując niewłaściwe wykończenie. W sprzedaży oferowane są taśmy firanowe, którymi obszywa się górne brzegi. Dzięki przeplecionym w nich, delikatnym sznureczkom, można dostosować gęstość zakładek na tkaninie.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Łatwiej także regulować szerokość firany, do wielkości Państwa karnisza. W zależności od grubości i rodzaju materiału, stosuje się taśmy wąskie, takie, które nie mogą zbytnio prześwitywać przez delikatny wzór,  lub taśmy sztywne, szerokie, do grubych, ciężkich ażurów. W hurtowniach zawijane są one na dużych szpulach, dlatego sprzedawane są w metrażu. Podczas zakupu, warto więc znać szerokość, jaką ostatecznie ma posiadać Państwa firana. Jeśli ktoś decyduje się na powieszenie w swoim oknie tkaniny z gładkiego woalu, powinien wybrać taśmę transparentną, która ją dyskretnie usztywni i ułoży w zakładki, a równocześnie będzie niewidoczna. Wydawałoby się, że te drobne artykuły wykończeniowe nie mają wielkiego znaczenia. Nic, bardziej mylnego. To konieczny element każdej, dobrze uszytej firany.

Okazuje się, że producenci wciąż udoskonalają swoje wyroby, tworząc nowe szerokości i gęstości marszczenia. Powstają kolejne typy taśm uniwersalnych Light i rzepowych. Na ich wykonanie, zużywa się najlepsze przędze poliestrowe i nowoczesne monofilowe- żyłkowe. Ktoś, kto choć raz zlecił fachowej krawcowej ich wszycie, z pewnością nie skusi się więcej na zwykłe „podwinięcie” firany i zniszczenie jej walorów estetycznych. Przy zakupie taśm, nie można zapomnieć o akcesoriach: „ołowiance”, czyli sznurku z ołowiem do obciążenia tkaniny i haczykach. Warto pamiętać, że koszt zakupu odpowiedniej taśmy jest znikomy, w porównaniu z nabyciem drogiej tkaniny, a efekt końcowy będzie cieszył przez wiele dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *