Tkaniny zasłonowe

Decydując się zarówno na styl nowoczesny, jak i klasyczny, każdy powinien pamiętać, ze tylko dobór wszystkich elementów wnętrza, utworzy pożądaną całość. Warto pomyśleć o tym, podczas zakupu odpowiedniej tkaniny zasłonowej. Nie można zaopatrzyć się w sklepie we wzór, który właśnie nam się spodobał. Decyzja musi być rozsądna i wcześniej przemyślana. Nie należy na przykład wybierać ciężkiego aksamitu do prostego wnętrza, z lekkimi, drewnianymi, surowymi meblami i zwiewną firaną. Tak samo , tkaniny zasłonowe w nowoczesne, duże desenie, nie spasują w rustykalnym salonie.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W każdym przypadku ważny jest także kolor, splot i gęstość tkaniny. Jeśli ma się już plan dekoracji okna, można przebierać w ogromnej ofercie rynkowej. Są tu delikatne aksamity, cienka bawełna, len, satyna oraz cieniutkie jedwabie naturalne i poliestrowe. Zasłony szyje się także z różnokolorowej tafty, która dzięki swej niepowtarzalnej powierzchni, mieni się wszystkimi barwami tęczy. Cienki woal wniesie zaś do Państwa domu nastrój pogodnego, słonecznego lata. Jeśli zasłony mają chronić przed ciekawskimi, należy wybrać tkaniny o gęstym splocie i pamiętać, że po włączeniu światła w mieszkaniu, nie wszystkie dostatecznie zakryją wnętrze. Właściciele posiadłości z dużym ogrodem, mogą pozwolić sobie na zakup, prześwitujących materiałów i zestawić zarówno firanę jak i zasłonę z woalu, odcinając je od siebie tylko kontrastowym kolorem.

Dużą popularnością cieszą się obecnie jedwabie. Nie przeraża nawet ich wyższa cena. Te klasyczne, delikatne tkaniny, doskonale komponują się w każdym wnętrzu. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i wzór, aby zachwyciły nawet najbardziej wybredne osoby. W oknach „wiejskiej” kuchni, wspaniałe efekty daje zawieszenie zasłony z lnu. Stanowi ona pewien rodzaj „powrotu do przeszłości” i przypomina o dawnych latach. Modne w tym sezonie „greckie” paseczki będą pięknym uzupełnieniem dekoracyjnych doniczek z ziołami, wprowadzą do naszej kuchni wyjątkowy klimat i umilą posiłek całej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *